British Waves – premierowo

W zeszłym tygodniu zajmowaliśmy się 65. rocznicą urodzin Davida Gilmoura. Tym razem wracamy do tradycyjnego układu, co nie znaczy, że nie będzie ciekawie.

W najbliższą niedzielę zaprezentuję Wam materiał z kilku nowym albumów. Liam Gallagher na dobre zapomniał o Oasis i wydał album „Different Gear, Still Speeding” pod szyldem Beady Eye. Przekonamy się, czy album ma coś wspólnego z muzyką Oasis. Duże nadzieje można wiązać z premierowym krążkiem Elbow. Guy Garvey i spółka wracają po 3 latach albumem „Build a Rocket Boys!”. Album długo oczekiwany, ale czy dorówna swojemu nagrodzonemu Mercury Prize poprzednikowi, „The Seldom Seen Kid”? Trzecim premierowym krążkiem będzie album folkowej grupy Noah and The Whale pt. „Last Night on Earth”. Przysłuchiwaliśmy się już piosence „Wild Thing”, ale w jakim duchu utrzymane są inne kompozycje?

W wydaniu również stałe elementy. Zapraszam do cyklu „Muzyka lat 80-tych”; ok. 21:00 zaprezentuję najnowsze notowanie Oficjalnej Brytyjskiej Listy Przebojów; nie zabraknie również muzycznego kalendarium nadchodzącego tygodnia. Zgodnie z zapowiedzią pojawi się nowy element: „Gorący utwór”, czyli piosenka, która pojawi się podczas wszystkich prowadzonych przeze mnie w tym tygodniu audycji. Co to będzie? Zapraszam jutro o 20:00 na antenę Radia Egida.

, , , , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: