British Waves na smutno

Tym razem motywem przewodnim British Waves będzie tegoroczna edycja Nationwide Mercury Prize, która zakończyła się zwycięstwem zespołu The XX.

Tradycyjna nagroda dla najlepszej płyty w Wielkiej Brytanii i Irlandii przypadła debiutowi tej londyńskiej kapeli, zatytułowanemu po prostu „xx”. W pokonanym polu zostawili m.in. faworyzowanego Paula Wellera, Mumford & Sons, Foals, Villagers i wielu innych. Zwycięski album będziecie mogli usłyszeć już w najbliższą niedzielę.

Oprócz głównych bohaterów tego tygodnia, zajmę się debiutem zespołu Hurts, który jest najsmutniejszym albumem jaki słyszałem, odkąd ukazała się płyta „xx”. Duet z Manchesteru nadał mu przewrotny tytuł „Happiness” (szczęście). Co oprócz znanych już „Wonderful Life” i „Better Than Love” znalazło się na krążku? Przekonacie się podczas audycji.

Tradycyjnie już, ok. 21:00 zaprezentuję 10 najpopularniejszych singli i albumów tego tygodnia w Wielkiej Brytanii. Czy Olly Murs (single) i Katy Perry (albumy) utrzymali swoje pozycje?

W trakcie audycji złożymy życzenia jubilatom nadchodzącego tygodnia i wspomnimy tych, którzy już od nas odeszli. Nie możecie tego przegapić. Słuchajcie Egidy w niedzielę o 20:30.

Teraz możecie nas słuchać również za pośrednictwem flashowego playera, który znajduje się na naszej stronie www.egida.us.edu.pl pod napisem „Słuchaj nas”

, , , , , , , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: