Myths Of The Near Future – The Klaxons

W oczekiwaniu na nową płytę zespołu Klaxons, która ma się ukazać za kilka miesięcy, zapraszam na muzyczną ucztę z ich debiutanckim albumem zatytułowanym „Myths Of The Near Future”.

klaxons-myths-of-the-near-future-front

Album, który ukazał się w Wielkiej Brytanii 29 stycznia 2007 zmienił wizerunek muzyki indie. Muzycy w idealny sposób połączyli dźwięki syntezatorów z rockowym klimatem. Wielu fanów, ale także krytyków oszalało na punkcie Klaxonów. Magazyn NME ogłosił powstanie nowego nurtu – New Rave i mimo, że z czasem wycofał się z tego spostrzeżenia, nie zmniejszyło to popularności chłopaków z Londynu.

Zwieńczeniem wyjątkowego dla Klaxons czasu, jakim był 2007 rok, była Nationwide Mercury Prize, czyli statuetka dla najlepszego brytyjskiego albumu. Klaxoni pozostawili w tyle takie gwiazdy jak Arctic Monkeys, czy Amy Winehouse.

Ostatnio pojawiła się informacja, że firma fonograficzna nakazała zespołowi ponowne nagranie połowy piosenek z nowego albumu, ponieważ były podobno zbyt eksperymentalne. Zawirowanie wokół drugiego krążka Klaxons sprawia, że z jeszcze większą niecierpliwością wyczekuję jego premiery.EGIDA

Zapraszam do słuchania British Waves w niedzielę o 22.3o na antenie radia Egida.

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: